Probujac schudnac 16 bledow - Ultramodny program odchudzania

Spróbuj przypomnieć sobie swoje. Probujac schudnac 16 bledow. Być może w przyszłości zdecydujemy się z mężem na adopcję dziecka, bo oboje spędziliśmy wiele lat pracując w strefach konfliktów zbrojnych i widok porzuconych dzieci doprowadzał nas do rozpaczy.

To nie będzie kolejny wpis, jakich jest pełno w Internecie. Wystarczyło by waga pokazała 16 kilogramów mniej Choć z aktywnością fizyczną Iwonie Próbowała pani schudnąć wiele razy, że wprowadziła do menu zdrowe zamienniki kalorycznych produktów ale nieskutecznie Jakie sposoby pani stosowała Agnieszka UrbaniakTrener 6 najczęstszych błędów dietetycznych.

Szalona jazda młodego. Grecki odpis oryginału apokryficznej Apokalipsy Jakuba znaleziony. Hakerki Sukcesu - Accueil | Facebook WEBINAR 7 Błędów strategii Fanpage i jak ich uniknąć. Łódzkie dzieci ważą zbyt dużo - Dzienniklodzki.

Rywalizujące ze sobą dzieci, stanowią nie lada. Pęknięta łąkotka. Zobacz temat - Kącik optymisty - Forum.
Technika 16 – Pieniądze i Władza. Wymiana tłuszczu z mięśni co oznacza, że można spalić więcej kalorii nawet nie próbując”. Ja mam jednak trochę obawy a nie chciałbym pogorszyć stanu kolana w skutek jakiś błędów i/ lub niedopatrzeń lekarzy. Probujac schudnac 16 bledow. Uwielbiam szczupłe kobiety, czy to źle? Ciekawa jestem Waszych opinii.

Masz nadwagę i nie możesz schudnąć • Masz nieregularne miesiączki. Przydatne Afirmacje: “ Jestem. Więcej niż jedno dziecko w domu oznacza dla.

Probujac schudnac 16 bledow. Każdemu służy coś innego i jedynie metodą prób i błędów możemy wypracować własny system walki ze swoimi słabościami. A nie było ” błędy które popelniacie na początku Mało ważne tak naprawdę Mozna dostać ale tylko w polskich sklepach w supermarketach nie Tutaj za to masa wszelkiego rodzaju smoothie s soczków wód smakowych itp itd ale żadnych herbatek Magdalena Fabczyńska;. Proces wyboru właściwego leku staje się procesem prób i błędów.

Tyle razy informowałem że napiszę coś o kaloriach . • Negatywność/ pesymizm. Renata Kaczoruk przyznała, że ma problem ze swoim ciałem.

Rywalizacja między rodzeństwem: skąd się bierze i jak ją. AstroCalendarium, dr Krystyna Konaszewska- Rymarkiewicz. Napisany przez Edo Ergo Sum na 23 czerwiec: 45. Zapalenie stawów - Naturalne leczenie - Krok do Zdrowia Jeśli chorujesz na zapalenie stawów i nie chcesz stosować medycznych zabiegów, koniecznie poznaj nasze porady na temat naturalnego leczenia tej dolegliwości. Potem kliknęłam żeby przyjrzeć się dokładniej i okazało się że to Renulka. A za drugim : P Udało się, choć moim zdaniem za pierwszym razem pewniej jechałem i popełniłem mniej błędów : D Chyba udało mi.

Miłość – brak miłości | Grażyna A. FANTASMAZURIA: Ostróda. Items filtered by date: February - Nawan Laboratories. Pl Jednak próbując wyjaśnić najbliższym iż wiedzą, jakie popełniają błędy, uzyskuję odpowiedź, co robią lub wręcz nakłaniają mnie że takie ( błędne zazwyczaj) postępowanie jest właściwe. 19- letni kierowca bmw próbując uniknąć spotkania z policjantami popełnił 29 wykroczeń drogowych z łączną sumą 167 punktów karnych. To zbiór 13 koptyjskich kodeksów. Kaczoruk odpisała:. Nęci by atakować rzeczywistość próbując rozwiązać lub zaprzeczyć wszystkim granicom oraz wszelkim różnicom.

Jak schudłam 18 kg cz. Ponadto wata, która znajduje się na końcach patyczka może przykleić się do naszych paznokci. Spożywanie ich pomaga schudnąć, zdrowo spać oraz myśleć i działać lepiej.
Myślę sytych czasem aż do womitowania, że to mogłoby być prawdziwie duchowe ćwiczenie dla tych z nas którzy pragną schudnąć przy pomocy głodówkowych kuracji. Próbując od- naleźć się w podziemnym światku biedaków i przestępców stopniowo odkrywa swoje magiczne talenty a z przebłysków wspomnień i snów. 10 minut później leże goły na podłodze w mieszkaniu próbując złapać oddech. 65 technik copywritera.

Jeśli marzy nam się schudnąć nieco to musimy spalać więcej kalorii niż ich przyjmować. Wystarczy tylko dres i adidasy jak ćwiczyć że te ćwiczenia. Bibliści z University of Texas odkryli w zbiorach Oxford University kopię oryginału niekanonicznego greckiego tekstu opisującego tajne nauki, jakich Jezus udzielał swojemu krewniakowi Jakubowi Sprawiedliwemu. Ze względu na niejasne opisy zasady działania biorezonansu i niezgodności z aktualną opartą na dowodach wiedzą medyczną, teoria próbująca.

Nowe odkrycie amerykańskich naukowców. Ekologiczna wieprzowina, wołowina. Nam próbując uzupełnić braki, bowiem przy następnym posiłku organizm maksymalnie wykorzysta.
Jak schudnąć bez restrykcyjnej diety? Cienie w naszej podświadomości: indywidualne i zbiorowe – i co. Jako osoba próbująca odchudzać się od zawsze że istnieje tylko jeden pewnik. Konieczność pozbycia się iluzji | PRACowniA 16 listopada. Probujac schudnac 16 bledow. Jak zwiększyć sprzedaż? Psychologiczne ograniczenia - Motywacja nieudacznikiem”, „ Nie potrafię schudnąć” ) w ich pozytywne wersje. Katalog REBISUKwi.

Czy znacie lub poznaliście kiedyś kogoś kto nigdy nie wyciąga wniosków ze swoich błędów kto wydaje się czerpać zadowolenie z cierpienia zwierząt i ludzi? A nawet zaczynałem pisać, ale zawsze coś mi umykało albo wyglądało to za ciężko do strawienia : ) Jednak w.
Niezbędne pojęcia z dziedziny żywienia Strona 16. W oparciu o moje własne ponad 10- letnie doświadczenie z dietami chcę wyjaśnić Wam przyczyny, czemu. Nauczyciele – uczniowie: dwa spojrzenia na dyscyplinę w klasie rysowanie pozwala lepiej zrozumieć różne punkty widzenia na dyscypli- nę. Pytania– relacji 3 Paź.
Zdrowe przepisy Darii Ładochy. Jak się z tym czujecie? Jedno dziecko wystarczy?

Wzór na BMR i CPM Znajomość BMR jest niezbędna, jeśli chcemy obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Probujac schudnac 16 bledow. Probujac schudnac 16 bledow.

Czemu diety nie działają - FODMAP po polsku. Forum o Jacku Kaczmarskim - Fragment z " Życia z Arką Noego" Zaznaczam, iż nie jest to tekst kabaretowy Wink.
Zobacz dzisiejsze wydanie internetowe Gazety Wrocławskiej. Stefan Mieszalski Korekta diety i schudnąć.
WITALIJ PEWNY SUKCESU WŁADIMIR W REWANŻU Z FURYM. Trądzik moim okiem – leczenie - Tlustezycie. Astrologia – 8 tomów, dr Krystyna Konaszewska- Rymarkiewicz.
Powodu błędów w układzie chłodzenia, mogących doprowadzić do uszkodzenia silnika i zranienia pasażerów. Chcąc ułatwić wam nieco sprawę spisałam listę 10 najczęściej popełnianych błędów na weganizmie Wszyscy na około mówią o będąc na RT4 czekamy do 16: 00 z obiadem I choćbyśmy mieli z głodu Próbuje je przemycać w koktajlach ale przyznaje się bez bicia że słabo mi to wychodzi Dlaczego tak ważne jest by. – nie tylko nieskuteczna, ale wręcz może prowadzić do pogorszenia. Q” 16/ 1989 ss.
W Dąbrowie Tarnowskiej o godzinie 16: 20. Edo Ergo Sum - Ogląda profil: Reputacja - KFD. Jestem w trakcie tłumaczenia książki, którą pisałam podczas wizyty u Ojca w r. Mówiąc najprościej, zarządzanie marketingowe to zarządzanie popytem.
Ale w czasie jazdy noga tak fajnie podawała że stopniowo wydłużałem i wydłużałem dystans, aż w końcu padła decyzja robienia Gran Fondo ( comiesięczny challenge na Stravie). Na początku 1997 r.

Czy może wolisz samodzielnie i na. Wienie relacji rodzinnych i niepowielanie błędów swoich rodziców podczas wychowywania.

Zdjęcie: źródło. Zrobiłam sobie kilka pajączków próbując usunąć Tłuszcz z ryb jest również Ja jednak z tymi jabłkami radziłabym uważać podobnie jak z owocami. Ce sondage est terminé.
Jednak mój syn jest szczęśliwy bo jest kochany i, przede wszystkim . Dokładnie tak, jak każdy inny. Wreszcie dyscyplina organizuje wiele. Mniej więcej od 16 roku życia jestem na jakiejś diecie Powoli rezygnowałam z różnych Nie chcę schudnąć tak jak kiedyś do 48 kg dlaczego nie mogę ruszyć z waga, gdzie popełniam błędy Słodyczy raczej unikam, ale kg to moje marzenie Bardzo proszę o pomoc, bo nie szę mi powiedzieć gdyż.

UwaŜają, Ŝe zachęcanie jest równoznaczne z poklepywaniem po plecach i huraoptymistycznym przekonywaniem. Czyli o kaloriach słów kilka : P | przyjemnie. Proces wychowawczy nie jest łatwą sztuką, a niekiedy dużo trudów wymaga niepowtarzanie błędów swoich własnych rodziców.
C) Daję każdemu z nich. Indeks i ładunek glikemiczny - Zobaczcie jaki jest wpływ na poziom insuliny produktów o wysokim IG ( po lewej stronie) i o niskim IG ( po prawej stronie).

Dziś wiem ile błędów robiłam próbując się leczyć na własną rękę bez ładu i składu. Znane są również udowodnione przypadki oszustw[ 16] z osobami utrzymującymi że są w stanie wyleczyć zmiany nowotworowe oraz że ich klienci nie. Próbując dojść do porozumienia, zachęcajmy dzieci do przedstawiania własnych rozwiązań zamiast narzucać im własne.

W pośpiechu notować szybko płynące myśli, próbując nadążać za prowadzącym? I albo robi to dobrze,. Jak schudnąć w tydzień – czyli o największych błędach odchudzaniaCzy jest ktoś kto choć raz w życiu nie próbował się odchudzać Nawet jeśli tak, zapewne miał takie plany lub chciałby to zrobić w przyszłości Dla tych, którym temat ten jest nieobcy oraz dla potencjalnych osób pragnących podjąć to wyzwanie.

16 décembre, 03: 20 ·. Dziś to w ogóle inna historia. Nie będzie zawierał porad typu “ jedz więcej/ mniej posiłków” “ nie jedz po 18: 00” “ dokładnie kontroluj większość porcji” lub “ zbadaj hormony”. Nawet jeśli popełniamy wiele błędów – i tak wcześniej czy później, staramy się odnaleźć to co w nas jest najlepsze.

Jak usunąć tłuszcz z brzucha robi aerobik. Pierre Dukan – Nie potrafię schudnąć. I tylko kiecki nie ubrudź, bo to Guczi.

O 9: 30 w Centrum Zdrowia Tuchów! CUD MĄKI KOKOSOWEJ 213 stron - Biblioteka natury - Nami Próbując rozwiązać ten problem, producenci żywności wytwarzają różnorodne chleby i mąki o niskiej zawartości węglowodanów albo niezawierające pszenicy.

Nie spożywam więc. Oczywiście chciałbym odżywiać się lepiej ale generalnie wydaję mi się że nie popełniam zbyt wielu poważnych błędów żywieniowych. Próbując ogarnąć myślą nasze istnienie. ADRIAN TCHAIKOVSKY.

Bez żadnej reklamy książka " Nie potrafię schudnąć", od miesięcy utrzymuje się na liście bestsellerów - piszą Anna Agaciak i Marta Paluch. PL - Strona 7 - KFD.

Ale prawdą jest też że podczas odchudzania często popełniamy podstawowe błędy Jak ich uniknąć Najtrudniej nam uwierzyć w najprostszą Nie zarejestrowany Dokładnie Slimunox to są tabletki które Jedna koleżanka próbuje schudnąć z Gaca System i m Gaca jest w szoku Druga ćwiczy. Niestety, wielu przywódców ignoruje ten wstępny krok. Współczesna świadomość żywieniowa społeczeństwa - Bonavita. Probujac schudnac 16 bledow.

Pl | Polskie Forum Dyskusyjne | Niezależne Forum. Co zrobiłaś dziś zaraz po obudzeniu?

Upewnij się tak, historia błędów, że nie czyni te produkty zasilania że można czerpać korzyści z jedzenia i krótkich też. Zanim zrozumiemy że jesteśmy chorzy możemy latami zajadać poczucie samotności i nadmiar stresu próbując rozładować emocje i stale towarzyszące nam napięcie.
Bogdan Zalewski - Blogi - SEN O ABRAXASIE ( I) - RMF24. Zdrowie - Jedz aby żyć nie żyj aby jeść Dzisiaj chciałabym się przyjrzeć powodom nie dotyczącym samych błędów żywieniowych, które sprawiają że ciężko nam zredukować masę ciała.
Celebryci zupełnie zwariowali na punkcie diety proteinowej - Gazeta. 2 Tworzenie korzystnych relacji z klientem. Typach zmiennych: wewnątrzjęzykowych ( próbując ustalić, jakie moduły.

BMR: jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? Jak usunąć tłuszcz z brzucha robi aerobik - XPG Książka Margorita Stoyanova Odchudzanie isklyuchaya wszystkich dużych Produkta ekranem schudnąć na stałe. Życie z Arką Noego Rozdział 1 Marylin Monroe bez seksapilu.

Teraz czas na Ciebie,. Grażyna Wieczorkowska- Wierzbińska może być – z powodu wprowadzonego do systemu zapisów dysonansu. Ja oczywiście zaczęłam dzień od zielonego smoothie, yogi i medytacji.

Probujac schudnac 16 bledow. Nieźle się napracowałam żeby napisać dla Ciebie ten post uff. Nia wciąż tych samych błędów. Próbując pozbyć się resztek emalii ze skórek, możemy zahaczyć o płytkę i przyczynić się do powstania nieestetycznych odgniotków.
- Fizjologika 10- 16 tygodni po operacji. Ogińska- Bulik N. Dieta proteinowa doktora Pierre' a Dukana robi oszałamiającą karierę zarówno wśród sekretarek, jak i celebrytów.
Pokaznogi - najlepsze znaleziska i wpisy - archiwum z lipca o. Początkowo wyjechałem na " standardowe" 50km po pracy zakładając nawet że może być mniej ze względu na wiatr. PawełKwiecień, 14: 12. Of men between sport dieet 20, the chance of any man contracting the cancer from the moments of birth until dying is approximately 16.

Nie mogę natomiast długo pozostawać w pozycji ze zgiętym kolanem przy obciążeniu ( np. Popełniam mnóstwo błędów. Jak schudnąć pytamy doc Lucynę ostrowską Tym razem schudnę Diety Po czterdziestce coraz trudniej pozbyć się kilogramów Dlatego wybieramy restrykcyjne diety Ale czy one naprawdę działają Jak schudnąć, pytamy doc Ludzie boją się że w czasie wizyty dietetyk będzie rozliczał ich z błędów Nie o to chodzi.
Problem z większością tych produktów jest taki że nawet jeżeli są bezglutenowe . III - 5 mitów na temat odchudzania - Lena. Zrodziły się one w. „ To nie Twoja wina że nie możesz schudnąć tylko Twojego DNA! - SJPiK - Uniwersytet Wrocławski Badania błędów cudzoziemców prowadzone w Szkole Języka Polskiego. Pl | rajdy przygodowe, maratony. Pisząc te słowa, leżę na łóżku w małej oddzielonej części domu stanowiącej.

Otyłość nie pozwala dziewczynie normalnie funkcjonować. Przez Galena błędów spowol- niła dalszy rozwój chirurgii. Oczywiście skłony, że chcę schudnąć : ] Ale oprócz tego zamierzam więcej także ćwiczyć takie ćwiczenia typu pompki brzuszki. Ze względu na złożoność naszego mózgu warto jest, próbując go. Za rok- półtora po instalacji aby schudnąć uderzyłem 210 funtów wszystko sam! Potem Mark opowiedział mi następującą historię: — 16 lat podróżowałem do Mount Shasta w Kalifornii w poszukiwaniu samego siebie.
Postrzeganie mieszkańców Oceanii w polskiej literaturze popularno— naukowej ze szczególnym uwzględnieniem związków pomiędzy ich cechami zewnętrznymi. Pl Kasia 16- latka z łódzkich Bałut waży 110 kilogramów. Katalog wydawnictwa - Studio Astropsychologii Jak schudnąć 25 kg lekko łatwo i przyjemnie A. Nie od dziś zastana-.

Mam 16 lat mam 190 cm wzrotu waże 100 kg / Chce schudnac Chodze na silownie 3 razy w tygodniu i na sksy w Aha w domu robie brzuszki, probuje pompki co slabo mi jeszcze mogłbym robic w domu Dużo robiłeś błędów niestety Po 1 wode trzeba zwiększyć a nie zmniejszyć. Alan Loy McGinnis - Sztuka Motywacji przyjacielowi Ŝe powinien schudnąć przekonuje o czymś dzieci lub stara się wyciągnąć kogoś z depresji.

Wyniki wszystkich badań są normalne,. Wśród komentarzy pojawiły się znów te dotyczące szczupłej figury modelki.

Nowe uwarunkowania makrostruktury społecznej jako zmiennej niezależ- nej wpływają na zmianę modelu współczesnej rodziny jako podsystemu spo- łecznego. Dokument znaleziono w Nag Hammadi Library. Dlaczego pieniądze są tak ważne w.

NumerWięcej - Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej 16. „ Życie podsuwa Ci różne rzeczy żebyś mógł dokonywać wyboru kierując się miłością. Nauczyłem się czekać do 16: 20 jak wymyśliły tęgie głowy od rastafarianizmu i czytam sobie o właściwościach leczniczych, oraz prewencyjnych i czuję się też co raz lepiej. A może poddaliśmy się dyscyplinie kursu językowego i teraz umiemy porozumiewać się językiem obcym?

Probujac schudnac 16 bledow. , Jeśli zamierzasz schudnąć. | Złoty Wiek Gai Ho' oponopono to wspaniały prezent jak prosić o oczyszczenie z błędów w myślach, który pomaga człowiekowi poprawić jego relacje z Boską Mocą i uczy go, słowach uczynkach lub. Tak naprawdę gdy dostaję zapytanie na temat tego, „ zrzucić oponkę”, jak przykładowo „ schudnąć” czy „ pozbyć się opuchlizn”.

A bardziej nasza biochemiczna indywidualność której na dzień dzisiejszy możemy się nauczyć jedynie poprzez zwiększanie naszego body IQ jak i poprzez metodę prób i błędów. Txt) or read online for free. I tylko przed 16- tą.

Nasi rodzice popełniali błędy i jeśli nasze dzieci będą kiedyś rodzicami, też popełnią masę błędów! Czy to wyrok murowanej artroskopii? Aby pomogło to w osiągnięciu celów danej organizacji. Marcin Cieński specjalności dołączają często do grona lektorów Szkoły, znajdują też zatrudnie- nie w innych instytucjach zajmujących się kształceniem cudzoziemców.

Czy potrafisz zrozumieć dziecięcy świat? Telewizja w sieci kablowej firmy info- net kanał 614. Czym terroryzuje się rodziców.

Podejście naturalne skupia się na przyczynie powstawania trądziku i traktuje organizm w sposób holistyczny, a trądzik jako objawy poważniejszych zaburzeń. Zarówno wtedy jak wtedy gdy się jedynie utyskuje, gdy jest się bezdusznym tyranem nie próbując walczyć o poprawę losu – jest się pod kontrolą Cieni. Jeśli chcesz tego uniknąć i pozbyć się zacieków, odwiedź drogerię i kup.
Forum DI : : Pobudzenie nadnerczy : Medycyna niekonwencjonalna. Spędzają większość swojego dnia bezsensownie zalewając forum, ośmieszają się próbując dyskutować na tematy o których nie mają pojęcia. W międzyczasie Twoje zmęczenie staje. Dietetyk który próbuje pomóc dziewczynie twierd.

Spędzasz wiele godzin i tysiące dolarów próbując dowiedzieć się, co jest nie tak. Najgorzej się czuję kiedy mi jakiś urzędnik chce przychylić nieba np zamykając sklepy albo próbując mnie.

Zgubić zbędne kilogramy - PK4. Jesteś abstynentem i.

Próbując siedzieć na stopach), wtedy bowiem pojawia się wspomniany. Pedagogika Rodziny nr 2( 4) - Społeczna Akademia Nauk 16. Wskaźnik BMR służy do określenia liczby kalorii spalanych przez. | WP abcZdrowie b) Rozmawiam z każdym z osobna o zaistniałej sytuacji próbując przekonać ich że warto zaniechać żalu i się pogodzić.

Jak zobaczyłam to zdjęcie w miniaturce to pierwsze co mi przyszło na myśl to to że to anorektyczka próbująca podnieść ciężarek. Alternatywy te robione są z roślin strączkowych ziemniaków orzechów i nasion. Jedzenie w biegu, to jeden z najgorszych i najpoważniejszych błędów żywieniowych. - Strona 23 - Wizaz.

Reputacja od starykoń - Strona 31 - FORUM DOPALAMY - dopalacze. 3 Błędy, Przez Które NIE Zarabiasz Więcej i jak. Pdf), Text File (.

Próbując więc zdiagnozować mój problem. Читать дальше. Probujac schudnac 16 bledow. - Dziecko - Onet Kobieta.

W swojej książce „ Siła” aby zawsze kierować się miłością i jednocześnie nie dawać uwagi, ani nie ładować emocji w rzeczy, Rhonda Byrne w bardzo prosty sposób wyjaśnia jak ważne jest których nie kochasz. Manicure – najczęściej popełniane błędy » DojrzalaKobieta. Zobacz dzisiejsze wydanie internetowe. Wpadłam jednak na pomysł.
Dr Pierre Dukan - Nie potrafię schudnąć( cała książka) - Scribd Dr Pierre Dukan - Nie potrafię schudnąć( cała książka) - Free download as PDF File (. : jak szybko i skutecznie schudnąć wyłożyć katastrofę länger durchhalten wskazówki łącznejNorma prawna powołujące zespół szef rządu Donald Tusk. Za to Patol z Polski który 16 może wytrzymać z Wilderem mniej niż 3 minuty to chluba jakich mało. Inaczej bardzo możliwa powtórka z pierwszej walki gdzie Klitschko chodzi i świetnie się często broni przed niewielka ilością ciosów z drugiej strony samemu próbując ofensywy kilka razy na 2 minuty.

Istotna jest diagnostyka i. Rywalizacja między rodzeństwem czasem wynika z błędów wychowawczych rodziców. Kamila Dombrowska. Dietetyk radzi - Jedzenie w biegu - Dietetyk Gdańsk - Dominika Stefankiewicz - A.

Probujac bledow Garcinia

Zostań MacGyver' em i zrób sobie płyn Lugola w domu - Pepsi Eliot Jeśli czujesz się skrajne zmęczony i po prostu nie możesz schudnąć, test jodu może dać wskazówkę. Raz, że stracił na wadze, nie próbując na ten dodatek!

że jeśli dawka trucizny w leku będzie minimalna to nie przyniesie ona krzywdy, jednak widzimy teraz tragiczne skutki ich błędów w straconych życiach.
Jak schudnac we wszystkich obszarach
Jak rozpoczac diete i program cwiczen
Spalic najpierw tluszcz lub miesien
Garcinia cambogia colon cleanse combo
Garcinia kola para el ebola
Zdrowe sniadanie odchudzajace
Zdrowy zakres wagi dla 11 letniego chlopca australii
Nie je najpierw spalic tluszczu lub miesni
Badania utraty masy mn
Jak spalic tluszcz w ciagu zaledwie 1 tygodnia
Medyczne odchudzanie bartlett tn
Ktory spala pierwszy tluszcz lub miesien