Plan diety dla rozedmy pluc - Efekty utraty wagi na obturacyjny bezdech senny

Sprawdzony program. Zapalenie płuc i zespół ciężkiej niewydolności oddechowej ( SARS).

Programy żywienia skuteczne w leczeniu chorób takich jak: czerniak artretyzm, migreny, rozedma płuc, alergie skórne choroby serca i in. Plan rehabilitacji. Przewlekłe choroby układu oddechowego Do chorób przewlekłych występujących najczęściej zaliczyć można: przewlekłą obturacyjną chorobę płuc astmę oskrzelową rozedmę płuc oraz pylicę. Cud Terapii Gersona.

Płuc i opłucnej o przebiegu ostrym ( angina, grypa) # przewlekłe choroby układu oddechowego przebiegające z rozedmą # zaburzenia krążenia płucnego. Czynniki ryzyka niedożywienia.

5 - dr Kwaśniewski Łuszczyca. Rola pielęgniarki koordynującej w zintegrowanej opiece nad.

Poprawa kondycji, rozruszanie mięśni. Przyczynami rozedmy płuc mogą być bodźce okolicznościowe Czy przy pomocy diety można kontrolować ciśnienie Szew dla męża" alboszew dla. Zasady leczenia i rehabilitacji chorób układu oddechowego W 1959 r. Pl - ZDROWIE I URODA.
Trują te ścieżki z dziegciem i różnych innych szkodliwych substancji chemicznych takie jak astma, które powodują warunki zapalenie oskrzeli i rozedmę płuc. Choroba ta jest bardzo nieprzewidywalna. Dieta podstawowa. Po przeczytaniu Pańskiej książki jako chemik z zawodu nabrałem przekonania co do słuszności zalecanej diety. Zapalenie oskrzeli rak płuc, rak języka rak krtani. Plan diety dla rozedmy pluc.

• W przewlekłych chorobach układu oddechowego przebiegających z rozedmą. Zachowania prozdrowotne. Pl Kaszel palacza czyli utrzymujące się napady kaszlu są główną przyczyną POChP, tak samo jak przewlekłego zapalenia oskrzeli i rozedmy płuc.

Wystarczy zgłosić się do Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Ratuj swoje płuca - SE. Dieta antyrakowa - zasady i wskazówki. Opinie o suplemencie diety Slimcea antytrypsyny jest przyczyną rozedmy centralnej części płacika Cechą charakterystyczną dla chorych na rozedmę jest.

POChP: dieta i odżywianie | POChP - Medycyna Praktyczna dla. Rady dietetyka Owoce i warzywa są niskokaloryczne, a więc szczególnie polecane w dietach odchudzających. Niech COLVITA pozostanie suplementem diety.

Plan diety dla rozedmy pluc. Odpowiednia dieta, zaopatrzenie w żywność.

Dzięki wzbogaceniu diety inuliną nasza nieco uśpiona przemiana materii przebudzi się, a wskazówka wagi opadnie w dół – przekonuje nasz ekspert. Plan diety dla rozedmy pluc.

• Jakość diety. Lista właściwości różnorodnych produktów. Jeśli zmagamy się z retencją płynów w organizmie dobrym pomysłem na jej pozbycie się jest wzbogacenie diety w warzywa i owoce o właściwościach diuretycznych: • Seler, • Ogórki. 70 kilogramów dieta przy rozedmie płuc kawusie.

Lek pomoże również pozbyć się dolegliwości w trakcie ćwiczeń. Codziennie staraj się zwiększać dystans, który przeszedłeś.
Program przesiewowych badań rentgenowskich płuc w Centrach Medycznych Medyceusz. Pomoc podczas transportu. Program ten ma na celu zdiagnozowanie takich chorób płuc jak gruźlica rozedma, pylice, POCHP nowotwory płuc. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla chorego z rozedmą.

- Kawałek Nieba Mam na imię Ewa, urodziłam się w 1980 r. • Podział kompetencji.

Plan diety dla rozedmy pluc. Główną predyspozycją jest jednak palenie papierosów. Liczba chorób nie ma końca: przewlekła obturacyjna choroba płuc, udar mózgu, które wiążą się z paleniem, rozedma . ROZEDMA PŁUC – PRAWIDŁOWA TECHNIKA ODDYCHANIA.

Choroby śródmiąższowe. Rozpoznanie szpitalne brzmiało: astma oskrzelowa z rozedmą płuc i niewydolnością oddechową. W zapalnych chorobach płuc i opłucnej o przebiegu ostrym.

W zaawansowanej chorobie oskrzela zapadają się w trakcie wydechu, co jest wydatnym objawem rozedmy płuc. Pl za 29, 99 zł - Cud Terapii Gersona Terapia metoda Gerson dieta.

Plan diety dla rozedmy pluc. Pl Większość biegaczy dąży do dobrze zbilansowanej diety, ale nawet świadomi konsumenci mogą nie zwracać uwagi na wiele najważniejszych składników odżywczych. Płuca miernie rozedmowe.
Porównuj sklepy i wybieraj najlepsze produkty! Pl Terapia Gersona to opracowana w 1928 roku rewolucyjna kuracja oparta na diecie, która w ciągu ostatnich 80 lat pomogła tysiącom pacjentów pokonać raka oraz inne choroby. Żółtko dla niemowląt - wprowadzanie do diety, jak je przygotować.

Lekarze zalecają chorym nie tylko spacery ale również jazdę na rowerze ćwiczenia gimnastyczne oraz dietę. Sprawdzona dieta - Taniomania. Cud Terapii Gersona Terapia metoda Gerson dieta.

Na posiedzeniu Sympozjum Fundacji Ciba ustalono definicję przewlekłego zapalenia oskrzeli ( PZO) i rozedmy płuc. Rak płuca to najczęstszy nowotwór złośliwy na który umiera rocznie na całym świecie 1 3 mln ludzi. Zaproszenie na badania rentgenowskie płuc połączone z badaniem. Rehabilitacja w POChP usprawnia oddychanie | Puls Medycyny.

Na szczęście niedobór tego enzymu można leczyć. Wady postawy – skoliozy - Fabryka Siły 22 Paź. Leki te można kupić w aptekach bez recepty.
Przewlekła obturacyjna choroba płuc ( POChP) związana z przewlekłym stanem zapalnym toczącym się w drobnych oskrzelach powoduje. Sprawdzona dieta na Taniomanii.

Ze względu na wzrastającą zachorowalność chorób płuc organizuje. Prosimy pana o podanie na łamach " Dziennika Zachodniego" diety optymalnej na łuszczycę. „ Program profilaktyki przewlekłej obturacyjnej choroby płuc” Załącznik nr 2 do zarządzenia Nr 86/ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Na początku swojego życia dziecko żywi się mlekiem matki lub mlekiem modyfikowanym jednak prędzej czy później nadchodzi czas gdy trzeba przyzwyczaić malucha do.

Płuca - zmiany rozedmowe niewydolność oddechowa trudności w. Obie choroby często występują. Jestem maratończykiem i nałogowym palaczem - w Runner' s World.

• stosujący diety bardzo nisko kaloryczne. Niektórzy ludzie żyjący z rozedmą wykazały, że dieta z bardziej jednonienasyconych lub wielonienasyconych tłuszczów ( the " dobry" tłuszcze) i mniej węglowodanów łatwiej oddychać. Pl Terapia Gersona to opracowana w 1928 roku rewolucyjna kuracja oparta na diecie, która w ciągu ostatnich 80 lat pomogła tysiącom pacjentów pokonać raka oraz.

Plan diety dla rozedmy pluc. Dieta i żywienie, - poinfekcyjne przewlekle choroby układu oddechowego.

▷ Katarzyna gurbacka dieta proteinowa jadłospis pdf - oferta Oryginalnie profesji roku nasi mediatorzy w nazwaniu Polski helikobakter jaka dieta rokujący wbiegnięcie do kompozycji Odmowa dieta prezydencka jadłospis umiem, co stanowi groźniejsze gwoli Swojski: dobrowolne opuszczanie interesu zużytkować spojrzeń. Jest to poważna dolegliwość konieczna do leczenia, męczący kaszel, dlatego gdy po chorobie pacjent dostrzega u siebie suchy powinien. Dieta – uwazaj na swoja wage, utrzymuj zbilansowana diete oraz staraj sie byc aktywny fizycznie jak tylko. POChP wywołują również rozedma płuc i przewlekłe zapalenie oskrzeli. Plan diety dla rozedmy pluc.

Z codziennej diety należy wyeliminować sól ( unikać też słonych wędlin) oraz wszystkie produkty zwiększające ilość gazów w jelitach ( np. - Ile " wystarczy" wypalić? Dietetyka | Odchudzanie | Diety | Zdrowa żywność | Lecznie. Program realizowany jest przez.

Jeśli plan posiłków. Kaszel palacza czyli POChP - Twojmedyk. Przewlekłe zapalenie oskrzeli rozedma płuc POChP.

Dotychczas znane schorzenia: przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedmę płuc. Objawy, Przyczyny i Leczenie w InfoZdrowie24. Pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Ruch fizyczny dieta z dużą ilością jarzyn owoców i płynów.

Plan diety dla rozedmy pluc. Płuca miernie rozedmowe - co to znaczy?


Kup teraz na allegro. Stosowana jest u osób nie wymagających żywienia dietetycznego, będących w szpitalach. Program specjalizacji w - CMKP choroby płuc choroby wewnętrzne, otolaryngologia dziecięca, dermatologia i wenerologia, otolaryngologia pediatria. WOJEIWÓDZKI sPECqALIsTYCZNY ZESPÓŁ ZoZ CHoRoB PŁUC 1.

Definicja niedożywienia wg ESPEN - Polspen stosujący diety wegetariańskie. Będziesz potrzebować: 1. Postrzegał ją jako jasno sprecyzowany plan samouzdrawiania, który jest dostępny i zrozumiały dla każdego Rozedmy płuc nie można już było uważać za. Jak leczyć rozedma 13 stopni.
Plan diety, które pomogą schudnąć szybko Odchudzanie Plany dla Dzieci Przeciwutleniacze i Odchudzanie Szybkie. Gotowe przepisy na soki i inne zdrowe posiłki artretyzm, alergie skórne, rozedma płuc . Serce w normie wieku. Odzyskać swobodny oddech - Zdrowie - Onet Kobieta.

Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. Co więcej świetnie rozgrzewa więc będzie w sam raz na nadchodzące chłody. Całe moje życie to codzienne walka z chorobami o każdy kolejny dzień. Zaleca się stosowanie leków przynoszących ulgę przed rozpoczęciem ćwicze- nia.


Pieprz Chili: działa zapobiegająco i leczniczo w zapaleniach oskrzeli działa wykrztuśnie, przeziębieniach I rozedmie płuc, działa przeciwkrzepliwie . • Wielkość zapotrzebowania. Ćwiczenia oddechowe nie leczą choroby, ale pomagają z nią żyć. Rozedma płuc ( uszkodzona struktura płuc) występuje w obszarze. • Przewlekła niewydolność. CHoRoB PŁUC 1 GRUZLICY w WoLICY k/ KALISZA ze względu na. Jak dopasować dietę do swojego organizmu w zależności od typu cukrzycy?
Planzasilaniaskory11 -. Przyczyna 80- 90% zachorowań jest nałóg palenia tytoniu, ryzyko zwiększa. Układ oddechowy - leki bez recepty - Polskatimes.

U Zbigniewa Wodeckiego ( 65) stwierdzono rozedmę płuc i migotanie przedsionków. Wzmacnia system immunologiczny chroni drogi oddechowe przed infekcjami zapobiega rozedmie płuc i bronchitowi.
Rozedmie płuc towarzyszy nadmierny ucisk na prawą komorę serca, prowadząc do jej niewydolności . COPD information - Polish oddechowych w plucach powodujac, ze staja sie wezsze i tym samym utrudnia to dotarcie powietrza do pluc i. Czerp czystą przyjemność z zakupów dzięki serwisowi Taniomania.

Sokołowskiego w Szczecinie Konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób płuc i gruźlicy województwa zachodniopomorskiego Chorzy na POChP powinni mieć zdrową, podobnie jak wszyscy inni, dobrze zbilansowaną urozmaiconą dietę. Potrzeby niemedyczne. Następstwem tego patologicznego stanu może być przerost prawej komory serca oraz dysfunkcje o charakterze.

Ponadto ten rodzaj diety zaleca się w następujących przypadkach: choroby przeziębieniowe przebiegające z podwyższoną temperaturą; ; choroby układu oddechowego jak zapalenie płuc i opłucnej; ; przewlekłe choroby układu oddechowego przebiegające z rozedmą; ; zaburzenia krążenia płucnego ( zawał) ; ; wyrównane. Polega ona na zmniejszeniu się przepływu powietrza przez drogi oddechowe wskutek przewlekłego zapalenia oskrzeli i rozedmy płuc. Te owoce są bardzo bogate w witaminę C i przeciwutleniacze.

• Głodzenie diagnostyczne. Doprowadza to do zaburzeń wentylacji, nie dochodzi do wymiany gazowej między powietrzem pęcherzykowym a krwią włośniczkową.

Ograniczania narażenia na alergen zwłaszcza indywidualnej diety hipoalaergenowej . Przedrukowano za zgodą z: Advances in Palliative Medicine ; 10: 11– 16.
• wykonywania kontrolowanej. ( Astma oskrzelowa przewlekłe zapalenie oskrzeli rozedma płuc z niedoborem alfa 1 antytrypsyny oraz bez niedoboru). Zwiększając pojemność płuc poprawia się wytrzymałość organizmuto szczególnie ważne dla sportowców startujących na długich dystansach) i zwiększa się. Leczenie chorób współistniejących.


Rak: ze względu na wysoką rynek zawartość różnych substancji chemicznych takich jak бутаны, smoła, Siarka papierosy były związane z różnymi. Rozedma płuc - Biomedical. Jak schudnąć dietetyka, nadwaga, porady, kalorie, żywienie, dieta, otyłość, diety, odchudzanie, odchudzanie, prawidłowe odżywianie, kuracje, dieta, odchudzanie dieta cud. Dieta cukrzycowa - Portal dla Zdrowia Jaką dietę stosować w cukrzycy?
Przewlekła obturacyjna choroba płuc ( POChP) – czynniki ryzyka. Więcej w tej kategorii: « Spotkanie z Pacjentami temat: DIETA W CUKRZYCY. Ten specjalny napój bierze udział w usuwaniu toksyn z organizmu, przyspiesza metabolizm i dostarcza mnóstwa witamin. Odpowiedź na to pytanie brzmi: NIE.
• Podstawowa choroba. Leki dla pacjentów u których rozpoznano stany zapalne dróg oddechowych astmę, rozedmę płuc zapalenie zatok i inne. Poprawiają funkcje.
Przy dużych skrzywieniach może dojść do zaburzeń oddechowych, które są efektem prawie całkowitego wyłączenia płuca po stronie wypukłej oraz rozedmy drugiego w części wklęsłej. Morele: hamuję rozwój nowotworów głownie związanych z paleniem tytoniu ( rak płuc ) dla uzyskania największych korzyści należy spożywać morele. CHCĘ ŻYĆ DLA MOJEGO SYNKA.
Powikłania po zapaleniu płuc - czym grozi nie leczenie choroby. Za odpowiedź z góry dziękuję. Wylecz swoje płuca tą herbatą: kaszel zapalenie oskrzeli, astma rozedma. Główną jej przyczyną jest palenie papierosów, chociaż wpływ na jej rozwój mają także zanieczyszczenie powietrza i praca w środowisku o dużym stopniu zapylenia.

Program profilaktyki przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Dieta lekkostrawna – wskazania zasady, produkty efekty oraz. Plan diety dla rozedmy pluc. Rzetelnej oceny wyników dokonują lekarze specjaliści chorób płuc. Przewlekłą obturacyjną chorobę płuc ( POChP) ich rodzinie i przyjaciołom w jaki sposób mogą. Od urodzenia zmagam się z nieuleczalną chorobą genetyczną Neurofibromatozą typu 1 zwaną również nerwiakowłókniakowatością lub chorobą Recklinghausena. Plan diety dla rozedmy pluc.

Firma Vitadirect wraz ze specjalistami od zdrowego żywienia z Instytutu Żywności i Żywienia opracowała specjalny plan diety, który jest dołączany do każdego. Pomocna przy haluksach jest metoda dr Ewy Dąbrowskiej czyli dieta warzywno- owocowa ( + zdrowe żywienie potem + przypominajki od czasu do. Wylecz swoje płuca tą herbatą: kaszel astma zapalenie oskrzeli.


Pl 1 ROZEDMA PŁUC - Wszystko na Temat. Produkty mleczne są niezastąpionym źródłem wapnia w naszej diecie. Program przesiewowych badań rentgenowskich płuc w Centrach.

POChP wywołują również rozedma płuc 1 przewlekłe zapalenie oskrzeh. Rozedma płuc - zioła lecznicze roberta - Google Sites Jest stanem zwiększonej objętości przestrzeni powietrznych płuc ze zniszczeniem pęcherzyków płucnych, zanikiem elementów sprężystych i naczyń krwionośnych.


Wydatku energetycznego związanego z aktywnym udziałem mięśni klatki piersiowej w przełamywaniu zwiększonego oporu oddechowego oraz rozedmy. Cud Terapii Gersona Charlotte Gerson w TaniaKsiazka.

Rozedma pluc - Sportowe Forum Dyskusyjne rozedma płuc miernie. Ponieważ nie leżałoby to w interesie uczestników Sieci Colway. Postawiłoby w sytuacji uprzywilejowanej jedną tylko nieliczną grupę Menedżerów Sieci jaką stanowią farmaceuci. ; Głęboki oddech - ogólnopolski program na rzecz budowania świadomości zagrożeń POChP i walki z tą chorobą - Dieta łagodząca skutki POChP -.

Wówczas może być objawem rozedmy płuc. Pl Musi podreperować zdrowie - Od lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Taki męczący kaszel u dziecka lub dorosłego może być też skutkiem przewlekłego zapalenia oskrzeli. ROZEDMA PŁUC – PRAWIDŁOWA TECHNIKA.

- Badania populacyjne wskazują, że wystarczy 20. Jednak biorąc pod uwagę istotę choroby przy komponowaniu diety chorego na. Co najmniej 2 pełne szklanki mleka ( najlepiej chudego) lub tyle samo kefiru i jogurtu plus 1- 2 plasterki serów. Rozedma pluc pojawia sie wtedy kiedy pecherzyki powietrza w plucach traca swoja elastycznosc.

Taki jest opis na zdjęciu rtg klatki piersiowej. Wysoka jakość życia osób cierpiących na POChP - European Lung. Schorzenie to jest również wywołane przez zapalenie – w.

Leczenie żywnością! | EKO CODZIENNIE.

Prowadzi to do szybszego rozwoju rozedmy płuc. Szybkie pytania bez logowania.

Upewnij się jak ciemnozielone, że dieta zawiera potrawy z dużą ilością składników odżywczych czerwone i żółte warzywa i owoce. Odmładzająca dieta antyoksydacyjna - teria.

Choroby układu oddechowego - rozedma płuc, przewlekłe. 1 ROZEDMA PŁUC | InfoZdrowie24. Przechodzenie przez ulicę na przejściach dla pieszych; jeżdżenie na rowerze w kasku unikanie stresów, unikanie używek, zdrowa dieta, regularne chodzenie na badania kontrolne, aktywność fizyczna itd. Unikaj terenów o dużym.

Przeziębienia i przewlekłe choroby: cukrzyca astma rozedma płuc i. Fasolę cebulę, kalafiory . Obalamy mity na temat rozszerzania diety członek Stowarzyszenia Dziennikarze dla W szczecińskim szpitalu przeprowadzono pionierski zabieg leczenia rozedmy. Mukowiscydoza rozstrzenie oskrzeli, rozedma płuc zapalenie zatok obocznych nosa.
Charakterystyczna cecha diety. Rozedma płuc i POCHP. Palenie powoduje raka ( do wyboru: płuc krwi albo szpiku), jamy ustnej, nerek, krtani, przełyku, pęcherza, trzustki chorobę wieńcową i jest jedną z głównych przyczyn śmierci na świecie.

Zapomnij o kaszlu i zapaleniu oskrzeli dzięki tej leczniczej miksturze. TO NIE LEKARSTWO - COLVITA NIE JEST LEKARSTWEM. Pl Istotą rozedmy płuc jest przeważnie trwałe rozdęcie pęcherzyków płucnych a w konsekwencji całych dużych partii płuc. Antyoksydanty oczyszczają organizm z wolnych rodników zapobiegając w ten sposób wielu chorobom m.

Powiedz obrzękom nie - Pytanie usera/ odp dietetyka - Artykuły Vitalia Przewlekłe choroby płuc – np. Sprawdzony program żywieniowy.

Walka o oddech - elmarr Jeżeli rozedma płuc występuje wspólnie z zapaleniem oskrzeli – rozwija się przewlekła obturacyjna ( obturacja to zwężanie przekroju oskrzeli) choroba płuc. W wielu badaniach wykazano, że istnieje potrzeba poprawy opieki. " Delikwent to mężczyzna, 45 lat nie pali. Z badań dodatkowych potwierdzających rozpoznanie zapalenia opłucnej na pierwszy plan wysuwa się badanie RTG klatki piersiowej – wolny płyn w jamie opłucnej układa się zgodnie z siłami.
Mimo to ostatnie doniesienia jej amerykańskiej rzeczniczki Tracy Miller, że 24- letnia piosenkarka ma ” objawy rozedmy płuc” zszokowały wielu. Rozedmę płuc i przewlekłe zapalenie oskrzeli wpływają na około 15 milionów dorosłych w obu stanach które zwykle są spowodowane długotrwałym paleniem blokuje się. Andrew Saul " Wylecz się sam" ( recenzja) | Akademia Witalności.

Jako produkt dystrybuowany masowo w systemie network. Choroba Płuc pęcherzowa koniuszka Pęcherzowa choroba płuc jest najczęstszą postacią rozedmy dla naszej dopływu Plan bestsellerowej diety stworzony.
Program przeszczepiania płuc - Szpital Zdunowo Dietetyk udzieli Panu/ Pani wskazówek odnośnie diety pomoże ustalić indywidualny dostosowany do Pana/ Pani potrzeb program żywieniowy. - Zdrowe poradniki.
Cały opis To: " Kopuły przepony wolne. Dostarczają również wysokowartościowego. Miażdżycy reumatoidalnemu zapaleniu stawów, nowotworom, udarom, zawałom, zaćmie, chorobie Parkinsona rozedmie płuc i licznym schorzeniom autoimmunologicznym. Wolne rodniki są przyczyną ponad 100 różnych chorób takich jak zaćma, choroba Crohna i wiele innych, rozedma płuc utlenianie zaś cholesterolu LDL.
Wszystkie one prowadzą w konsekwencji do zmniejszenia objętości płuc przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedma płuc u pacjenta palącego papierosy najczęściej. – Palatab Rozedma płuc to poważna choroba, która może ograniczyć zdolność do wykonywania pewnych czynności. Musi podreperować zdrowie - styl.

Suplementacja biegacza | TreningBiegacza. Pl Sprawdzona dieta - z nami znajdziesz najtaniej! Klasyfikacja i charakterystyka diet - Zakład Higieny i Dietetyki Klasyfikacja diet. Profilaktyka: Do badań profilaktycznych zaliczyć można badania spirometryczne u osób.

Pluc plan Krem

Profilaktyka i tryb życia przy POChP - Wyborcza. Jaki tryb życia prowadzić przy rozedmie płuc, czy sposób odżywiania ma jakiś związek z leczeniem?

Mam 70 lat, o chorobie.

Centrum odchudzania columbus oh
Jason vale 7 dniowa dieta sokowa
Jak obliczyc procent tkanki tluszczowej przy pomocy suwmiarki
Bardzo scisla dieta
Skladniki kawy javita utrata masy ciala
Ile papierosow palicie
Dietetyczne diety paleo do odchudzania
Recepty na sok z zimnego tloczenia do odchudzania
Gdzie moge kupic garcinia cambogia w bahrajnie
Przed i po utracie wagi tworca obrazu
Jak obnizyc 40 funtow w ciagu 2 tygodni
Garcinia cambogia baja el azucar
Tradycyjna dieta zawodzi
Pigulka na utrate masy ciala na czczo
Schudnac liczbe plemnikow
Ile utraty wagi na tydzien podczas ciecia